O nás

Skutečná levice je platformou pro vznik nového politického hnutí. Hnutí, které v současné politice chybí a které se nebude bát poukazovat na nedostatky současného socioekonomického systému. Zastáváme hodnoty demokracie a chceme současný systém měnit tak, aby si lidé byli skutečně rovni, žili v důstojných podmínkách a uchovali takovou společnost i pro budoucí generace – proto je potřeba výrazná změna!

Tato platforma vznikla v reakci na chování takzvaných „levicových“ stran po volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 a zformovala se v dubnu 2018. V současné době sdružuje více než sto lidí z celé České republiky, kterým jsou skutečné levicové hodnoty vlastní a chtějí prosadit lepší životní podmínky pro lidi.

Odmítáme přebírat praktiky současné vlády a jiných stran. Nechceme opakovat chyby těch, kteří sedí na centrále nebo v parlamentu naprosto odtržení od problémů běžných lidí. Naopak chceme pomáhat přímo tam, kde současný systém selhává, vést s lidmi společně boj za spravedlnost a zároveň prosadit systémové změny zákonů. Ať už jde o obyvatele, které chce vlastník bytů vystěhovat kvůli svému zisku, o zaměstnance, na jejichž nízkých mzdách vydělává majitel firmy, nebo o lidi, kterým nedaleká firma ničí zdraví. Za všechny se Skutečná levice postaví!

Jedině společně můžeme změnit společnost na spravedlivější. Přidejte se k nám!