O nás

Skutečná levice je vznikající platforma, která chce být základem pro vznik nové levicové politické strany: takové strany, která na českém politickém kolbišti zoufale chybí. Strany, která bude zastávat hodnoty demokracie a zároveň bude upozorňovat na paradoxy současného socioekonomického systému. Současný systém bude aktivně měnit tak, aby si lidé byli navzájem skutečně rovní, abychom tudíž dosáhli opravdové demokracie, aby všichni žili v důstojných podmínkách a samozřejmě aby se tento nový svět uchoval i pro budoucí generace.

Platforma Skutečná levice vznikla v reakci na chování tzv. levicových stran po volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 a zformovala se v dubnu 2018. V současné době sdružuje desítky lidí z aktivistického i politického světa, kterým skutečné levicové hodnoty nejsou cizí a chtějí je prosazovat i nadále a ještě efektivněji.

Skutečná levice není a nebude „béčkem“ jiné politické strany, jak můžeme sledovat v pravé části politického spektra. Naopak, chce nově a na základě ideálů propojit lidi, kteří doposud působili v různých organizacích.

Přidejte se právě nyní, kdy se celá platforma rodí a je otevřena spousta možností, jak uplatnit a prosadit právě Vaše ideály!